| craiovaoltenia1234 a întrebat:

va rog mult, spuneti-mi si mie o modalitate de a invata limba engleza mai usor.adica cum sa memorezi timpurile si sa nu le uiti si cum sa memorezi cuvinte si sa nu le uiti.multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Gdeni a răspuns:

Uite-te la filme, documentare, e ca si cum te-ai fi mutat in alta tara si te acomodezi cu limba. daca o iei ca pe o povara nu o sa iti placa sa inveti. daca ai o curiozitate despre un cuv, schimba-l la toate timpurile asa de distractie si o sa le reti mai usor