| TooFix a întrebat:

:*Va rog sa ma ajutati cu cevaa! Imi trebuie neaparat sa fac o scrisoare catre parinti de saratorile de iarna pe franceza! Cine ma poate ajutaa dau funda + voturii! Stiu ca aici nu se fac teme, dar imi trebuie ugent!

Răspuns Câştigător
| TheBestOfLove a răspuns:

Mes chers parents,
Regarde pour les vacances approchent iarna.Se déjà arrivé bien-aimé de iarna.Eu effectuera une visite dans les magasins pour acheter quelques cadeaux pour les grands-parents, tantes et attendre frati. Abia pour Noël. Vous savez déjà comment nous aimer.
Mes jeunes frères avaient déjà préparé des listes pour le Père Noël Craciun. Dupa ainsi que vous le savez, j'ai fini l'école avec seulement 10 notes. Vous savez combien si'aime quand je vois ce que de bons parents, ils prennent toujours soin de moi, que je vous dise que je realizez.O devenir un peu sentimentale, mais juste dire la vérité.Je vous souhaite bonne!
L'amour, Béatrice
=
Dragii mei parinti,
Uite ca a sosit deja iarna.Se aproprie sarbatorile mult iubite de iarna.Eu voi face o vizita la magazine pentru a cumpara niste cadouri pentru bunici, matusi si frati. Abia astept Craciunul. Voi deja stiti cat va iubim noi.Fratii mei mai mici deja au pregatit listele pentru Mos Craciun. Dupa bine cum stiti, eu am terminat scoala cu note numai de 10. Stiti cat de mult ma bucur cand vad ce parinti buni am,ca au mereu grija de mine, vor sa ma realizez.O sa spuneti ca am devenit un pic sentimental, insa spun doar adevarul.Va doresc numai bine!
Cu drag, Beatrice

2 răspunsuri:
| alisha19 a răspuns:

Intra pe google translate scrie scrisoarea in romana apoi modific-o in franceza! Bafta!