| casian55 a întrebat:

Salut TPU,vin cu o intrebare in legatura cu transferul de la un liceu la altul. Azi s-au afisat rezultatele si am fost respins datorita lipsei de locuri dar am gasit o neregula,un elev a fost admis la profilul filologie intensiv engleza(venea de la stiinte ale naturii deci a dat diferente) dar din cele doua examene necesare pentru a fi admis a trecut doar unul respectiv la latina dar la limba engleza a fost neprezentat asadar respins. Acum intrebarea,cum se face ca el a fost admis iar eu nu?(am trecut ambele diferente si eu, tot de la stiinte ale naturii vin)
-precizez ca vine de la un liceu din alt judet

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pile, cel mai probabil, dacă e adevărat ce zici.
Părintii tăi ar trebui să facă urgent o reclamatie scrisă la inspectorat in care să precizeze neregulile sesizate. Și să solicite rezolvarea situatiei in mod corect de catre inspectorul general. Mama ta ar trebui să vorbească și cu juristul de la Inspectoratul școlar. Success!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Mediile de la sfarsit de an sunt decisive si nota de la purtare bieninteles.