| Loker a întrebat:

Vreu si eu informatii despre Colegiul National Dinu Lipatti, in legatura cu dansul. Exista si un profil pe tema asta? Am cautat pe net si nu am gasit! Daca da, va rog sa imi spuneti si mie mai multe, adica ce fel de dans....am auzit eu ceva de coregrafie dar prea putine. Multumesc! Dau FUNDA!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Colegiul nu are sectie de coregrafie ---doar sectia "muzica" (canto si instrumente muzicale) si sectia "teatru". Daca doresti dans, cauta un liceu de coregrafie(filiera vocationala)---in Bucuresti, liceul de coregrafie "Floria Capsali"(https://floriacapsali.wordpress.com/)

| MariaSofia1999 a răspuns:

La Lipatti nu, dar la Floria Capsali da, acolo se face coregrafie, balet(dans clasic) si contemporan.