| andrei_4727 a întrebat:

Salut trec in clasa a 12a...Ma gandeam sa dau la Facultatea de Farmacie.Imi poate spune cineva pe ce materie sa ma axez? Am auzit ca trebuie ff multa chimie este adevarat(nu prea ma impac cu ea)
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Ralucutza a răspuns:

Da, famacia inseamna clar multa chimie. Si in special chimia organica, care mie personal mi se pare mai interesanta decat cea anorganica. Deci chimie multa si vointabig grin

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Din ce oras? Pt ca facultatile sunt diferite...de ex in Bucuresti trebuie sa te axezi pe chimia organica si pe biologia vegetala sau pe anatomie(se da la alegere)-din chimie ai 60 de intrebari iar la bio 40.

| andrei_4727 explică:

Ma refer la problemele de chimie.