| RusescuO a întrebat:

Salut tuturor! Sunt in clasa a VIII-a si vreau sa dau la Liceul Militar "Mihai Viteazul"! Ce imi puteti spune despre probele sportive pentru admitere si ce antrenament ar trebui sa fac ca sa fac? Si ce medie trebuie sa am?

O funda mare celui ce ma ajuta corect si bine!

Răspuns Câştigător
| Mrme a răspuns:

Pai, sunt mai multe probe sportive, dar cel mai important este ca : pentru a intra la liceul militar nu trebuie sa ai nici o operatie, sa-ti faci analizele medicale, iar la urma trebuie sa dai si tu evaluarea nationala la ei, care consta in 10 cred sau mai putine intrebari tip grila la mate si romana. In orice caz, trebuie sa vina prin semestrul doi un reprezentant de la liceul militar si iti va da o foaie cu toate probele ce le vei da. Sper ca te-am ajutat, si sper sa ajungi la ce liceu iti doresti!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii despre procedura de admitere + mediile din 2013 la linkul :
http://www.colmil-mv.ro/admitere.htm

http://www.colmil-mv.ro/subiecte/candidati%20iulie%20pt%20site%20BAIETI.pdf

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi pentru proba de admitere, trebuie să alergi după un autobuz. Dacă reuşeşti să atingi autobuzul înainte să rămână fără benzină, ai intrat.

Succes la alergat!

| Neberius13 a răspuns:

Kiddo, ai nevoie de pile