| MrExtazy a întrebat:

Salut un amic de al meu m-a rugat sa intreb pe cineva acesta chestie
El are 18 ani, este in clasa a 10 -a a fost plecat lau pus sa repete
e la liceu sportiv, poate sa de la fara frecventa, sa inceapa sa lucreze?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Schimband forma de invatamant (de la cursuri de zi la cursuri serale sau, de la cursuri de zi la cursuri cu frecventa redusa)se poate transfera numai in perioada intersemestriala sau in vacanta de vara.Vacanta intersemestriala va incepe in perioada 31 ian. 2015 - 8 febr. 2015(http://www.liceulcris.ro/kcfinder/upload/files/Structura_anului_scolar.pdf)

In vederea transferului, va trebui sa faca o cerere adresata Consiliului de administratie al scolii care are organizate asemenea cursuri.In cazul in care vrea sa finalizeze liceul(va face si clasa a 13-a!), sfatuieste-l sa se transfere la o scoala care are organizate cursuri serale, nu la una care are cursuri cu frecventa redusa--- aceasta, pentru ca, daca se va inscrie la cursuri cu frecventa redusa ( cateva saptamani dintr-un semetru scolar), ii va fi foarte greu sa studieze de unul singur si foarte greu sa promoveze examenul de bacalaureat!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca lucreaza poate merge la FF.

| neutrino a răspuns:

Proasta inspiratie a avut atunci cand a ales pe cineva sa intrebe in locul lui, acel cineva nefiind capabil sa scrie corect 3 randuri, astfel incat sa se faca inteles.