| MiKutzelu34546 a întrebat:

Urmează să dau testul de bacalaureat, am urmat un liceu tehnic pe profil electric si as vrea să dau mai departe la inginerie mecanică. Faza nașpa este că matematica si fizica nu sunt punctele mele forte. Dau bacul la bio si cele de bază. Nu stiu ce să fac...m.as reprofila spre altă facultate...voi ce ziceți?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Păi dacă nu ai habar de mate - sincer, nu prea ai ce căuta în politehnică, indiferent de facultate.

| GgAnett a răspuns:

Iubitul meu e la inginerie mecanica, el s-a lasat fiindca proramul era de nesuportat insa e un profil frumos zic eu. Matematica e foarte foarte grea in primul an, in al doilea an nu se mai face matematica, deci daca reusesti sa iti iei examnele in primul an si sa le treci cu bine, pe mai incolo nu vor fii probleme.