| ChristianKalman a întrebat:

Vorbeam cu mama mea (profesor universitar) zilele trecute și îmi spunea că mulți aleg să urmeze studii universitare și post universitare doar pentru a fi făcute, neavând un motiv pentru asta. Eu am încercat să o contrazic, însă mă uitam pe câteva statistici și ar trebui să îi dau dreptate. Așa că vin și vă întreb pe voi:
Care sunt ultimele studii absolvite de voi?
V-ați întoarce pentru a continua?
De ce ați ales să vă opriți?
Cât de mult vă ajută studiile făcute (liceu/facultate/master/doctorat) în ceea ce faceți acum?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ultimele studii sunt cele de master si considera ca ma ajuta toata scoala care am facut-o din cl I pana la lucrarea de dizertatie

1 răspuns:
| Tudor123123 a răspuns:

Mama mea este profesor universitat, de asemenea. Liceul nu te ajuta pentru o meserie, el ajuta, intr-un fel, sa iti fie mai usor la facultatea aleasa gen daca faci ceva pe profilul uman si tu vrei sa mergi la o faculatate la care se face matematica iti este mai greu deci liceul nu este important pentru meseria in sine.