| Adrian277 a întrebat:

Vreau in vara sa ma inscriu la UBB Cluj dar am o mica problema. Sunt din partea cealalta a tarii si trebuie sa ajung si la Bucuresti in aceeasi perioada pentru inscrieri si acolo. Am citit pe site ca inscrierea se face la sediul lor, dar n-am gasit nicaieri despre cum se face confirmarea locului pentru redistribuiri. Intrebarea mea este daca se poate face confirmarea locului online. Dar inscrierea? Asta ca sa nu fac mai multe drumuri.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nici inainte, nici dupa glisari si redistribuiri confirmarile nu se fac online.---unele facultari cer depunerea unui al doilea dosar la confirmarea locului ocupat prin concurs!
Singura confirmare care se face automat si nu necesita prezenta ta este in situatia in care te regasesti pe lista celor admisi "la buget" si ai depus deja originalul diplomei de bacalaureat in perioada inscrierii la concurs.