| Selysium98 a întrebat:

Vreau sa intru la ASE, informatica economica sau cibernetica economica. Sunt la m1 si am cateva nelamuriri despre informatica ecnonomica. Daca nu ma descurc bine la informatica si la liceu am lucrat putin C++, O sa am probleme acolo? Sau ma ia de la 0 pe partea de informatica? Dar cu economia? Iar la matematica nu am probleme. Si ca sfat pentru a-mi gasi un job cat mai repede dupa terminarea facultatii,ce profil sa aleg, dintre cibernetica si informatica economica? As vrea mai mult pe partea de informatica sa merg dar nu stiu foarte multe lucruri.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Vei fi luat de la zero si cu informatica si cu economia. La informatica vei face altceva decat ai facut in liceu. Mergi mai degraba pe informatica economica, dar ca potential de gasit job sunt tot pe acolo.
Matematica in ASE nu e cine stie ce.