| Exposito1 a întrebat:

Salut, vreau sa ma mut in alt liceu si as vrea sa stiu parerea voastra. Credeti ca daca le-as spune la profesori ca vreau sa ma mut m-ar ajuta cu mediile sa imi dea niste chesti de facut in plus sau ceva de genul, sau m-ar persecuta?

3 răspunsuri:
| Euletitia a răspuns:

Salut! Nu crezi ca ar fi mai bine sa inveti sistematic si sa obtii medii mari prin efort personal, decat sa fii favorizat/a in baza faptului ca te vei transfera de la liceul respectiv la sfarsitul smestrului?

| cookie01 a răspuns:

Depinde de profesori. Daca sunt severi si nu stau sa negocieze cu tine nu te vor ajuta. Bine, eu stiu caz in care profesorul i-a zis elevului sa se mute de acolo, ca nu are ce cauta, si ca ii da media de trecere numai daca nu-l mai vede din semestrul urmator. Deci profesorii severi numai in cazul asta iti ridica media, pe ceilalti ai putea sa ii indupleci tu.

| Barleanu_Daria_1998 a răspuns:

Intreabai daca nu pot sa iti icheie mendia sau daca te poate asculta pentru. mai multe note la fiecare materie... (sper sa mearga )