| darkrobi a întrebat:

Salut, vreau sa ma transfer la mate-info in toamna si voi avea de dat diferenta la info.
In ce program se rezolva problemele de la info? ( cele de clasa a 9-a)

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Probabil ca in CodeBlocks, dar daca vrei cred ca poti sa folosesti gcc direct.

| Pantix9498 a răspuns:

În clasa a 9-a începi sa faci programe în pseudocod, apoi o sa începi sa lucrezi în Pascal sau C++, în funcție de alegerea profesorului, dar problemele de clasa a 9-a la început se rezolva cu pseudocod.
Sper ca ti-am răspuns la întrebare.
Succes!