| StefanAdrian911 a întrebat:

Vreau sa va cer parerea despre site-urile urmatoare:
Examenultau.ro - Vreau sa platesc pentru romana.
Profesorultau.ro - Vreau sa platesc pentru matematica.
Am auzit ca sunt site-uri foarte bune, care ma pot ajuta mult la pregatire.
Spun asta, pentru ca am nevoie urgenta de aceste lucruri.
Am sanse sa iau examenul cu o nota mare daca imi incep pregatirea serioasa de acum? Ma refer la cel de clasa a 8-a.

3 răspunsuri:
| Mihaelablabla a răspuns:

Bineinteles ca ai sanse sa iei examenul cu nota mare, mai ales daca te vei pregati temeinic si vei recapitula tot, vei exersa cu eseurile etc. Stai linistit, nu e asa mare branza examenul asta, deci sa nu te panichezi!

| AestheticPerf a răspuns:

Trebuie sa recapitulezi toate genurile de demonstratii pe care le-ai facut, adica genul epic, liric, dramatic, comedia etc. Sa sti sa comentezi un citat, sa folosesti acei termeni de finete care conteaza foarte mult, iar la compuneti sa fi original cat de mult se poate, alte chestii vor fi de stiut cazurile, partile de propozitii, partile de vorbire, sa stii exceptile pentru: si, dar, pentru etc, ca poate sa te intrebe ce este " si " intr-un context si sunt niste chestii complicate la acest " si ", bine...nu foarte complicate, nu te speria, MULTA BAFTA! Doamne ajuta!

| StefanAdrian911 explică (pentru AestheticPerf):

Multumesc foarte mult.