| JeazyEasy a întrebat:

Salutare, am o problema cu un profesor.

Situatia e urmatoarea, la chimie am scris o lucrare. Dupa 2, 3 saptamani profesorul a adus lucrarile si ( care e deja batran ) mi-a dat 7 iar la ceilalti 9-10. Problema este ca nici nu a corectat lucrarea si numai s-a uitat peste ele in clasa, mentionez ca 80% a clasei nu a stiut nimic, toti sau mirat de nota primita. Eu si inca unul a primit o nota proasta. Intrebarea e, unde pot reclama o astfel de problema sau cum il pot rezolva? (Clasa a 9-a)

4 răspunsuri:
| nugasescusernameliber a răspuns:

Roaga-l sa-ti mai corecteze odata lucrarea. daca nota e trecuta deja in catalog, nu prea mai are ce face, deci propune-i sa te asculte si sa-ti maresti media.
Vorbeste frumos, nu fi arogant si revoltat sa nu o ia personal si sa reactioneze urat. Pana la urma o nota de 7 o "corectezi" cu 2 de 10.

| MadHOuse a răspuns:

Spune-i sa mai corecteze odata, ca ni esti multumit de nota sau sa te asculte sa vada ca a corectat gresit lucrarea.

| Adriangrande a răspuns:

O situație asemănătoare:In clasa a-7-a am luat un 6 la biologie si profesoara mi-a pus 9 in catalog.In pauza, toți colegii au sarit pe mine si s-au rățoit spunandu-mi ca sunt favorizat de profesoara.In cazul tau poate toți cei care au luat 9-10 au copiat si tu cu colegul tau ați luat o nota pe merit.Cat despre reclamat, nu stiu.Dar poți sa-i mai dai testul să-l corecteze inca o data.

| StefanRaul1993 a răspuns:

Depune contestatie, ai o poza cu lucrarea? Poti sa imi trimiti pe mail si iti spun daca are rost sa depui si iti zic daca ai gresit ( sunt profil bio-chimie, olimpic la chimie) iti dau mail-ul pe privat.