| Andrei199565 a întrebat:

Salutare! Am o problema legata de bacul la geografie, mai exact cum as putea sa iau un 8, 00. Am invatat toate hartile(tari, capitale, rauri, unitati/subunitati de relief etc). In momentul de fata consider ca pot lua un 6-7 la bac, ce ar trebui sa mai invat sa ajung la 8, 00?

1 răspuns:
| Dienushki a răspuns:

Ia un manual de clasa a 9 si unul de a 11 sa inveti si restul materiei.
Intr adevar importante sunt localizarea statelor si a formelor de relief, dar mai sunt si alte subiecte cum sunt problemele lumii contemporane pe care le gasesti in manualele de a 11( cele mai bune sunt cel de la editura preuniversitara si humanitas), si un manual de clasa a 9 pentru a invata si celelalte subiecte in afara de harta fizica a lumii. Pt ca se dau...si nu stii ce ti pica