| Andrei_3897 a întrebat:

Am si eu o intrebare:daca rezolv cele 100 de variante la matematica din 2009 (ca atunci parca au aparut ultima oara variante) o sa ma descurc la bac? Exista ceva mai nou (carte, variante) cu subiecte pentru bac? Daca aveti alte sugestii de a invata, va rog sa-mi spuneti!
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| música a răspuns:

Hello

O sa te descurci daca rezolvi toate variantele din 2009.practic nu s-a mai schimbat nimic de atunci.
Am avut o carte de matematica cu subiectele din 2010 si sin 2009 si erau identice.deci doar le faci pe acelea si este suficient zic eu.atat am facut si eu si m-am descurcat la proba de matematica.numai trebuie sa cumperi degeaba carti deoarece asta care o ai acum iti este mai mult decat necesara

Numai bine si spor la bac!

3 răspunsuri:
| música a răspuns:

Nu prea exista site-uri unde sa ai rezolvarile complete.eu am cautat insa nu am gasit nimic care sa ma ajute.

Si daca gasesti uneori sunt si gresite.mai bine le rezolvi cu un profesor care stie decat sa pierzi timpul cautandu-le si mai sunt si gresite

O zi placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am rezolvat toate cele 100 de variante cu chiu cu vai, mai uitandu-ma pe la rezolvari si incercand sa inteleg, mai cerand ajutorul unui coleg. Dupa vreo 20 de variante lucrate mi-am intrat in mana si am luat BAC-ul la mate cu 5.70 in conditiile in care subiectele au fost destul de grele, pregatire nu am facut, iar profa...no comment, cand am intrat in a 12a eram bata la mate, am invatat lucrand acele variante.

Asa ca daca muncesti, cu siguranta il iei!

| Andrei_3897 explică:

Va multumesc mult! Stiti vreun site unde gasesc rezolvarile complete la variantele din 2009?