| vali54 a întrebat:

Salutare, am si eu o intrebare despre radio, de ce este interzis in Romania sa vorbesti urat la radio de exemplu injuraturi si altele?

Funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Fiecare tara cu legile ei. Nimic mai mult.

6 răspunsuri:
| vali54 explică:

Nu da nu inteleg in franta, astia la radio vorbesc cum vreau ei. mai ales ce jocuri fac.

| vali54 explică:

Asta inteleg, doar voiam sa stiu ca in franta de la ora 19h incepe o emisiune la radio si aia face decat sa injure cum le vine oh go on

| neutrino a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care mama ta nu-ti da voie sa vorbesti urat in casa, dar in mod special la masa.

| Zaygon a răspuns:

Cum a si spus cineva mai sus este CNA care aplica sanctiuni atat in televiziune cat si in radio. Pe de alta parte CNA cenzureaza si chestile care nu le plac la politicieni sau oameni influenti. In fine, daca vrei sa injuri sau sa iei pe cineva la bani marunti exista internetul. Mai multe nu zic, cred ca sti si tu ca esti baiat destept.

| Delocimportant a răspuns:

Fiindca te lasa CNA (Consiliul National al Audiovizualului), si se lasa cu amenda.

| Marian_Bilac_1998 a răspuns:

Pai din cascultacauza ca pot auzi și minor. Si o sa folosească acele înjurături.