| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o întrebare, recent am terminat și eu clasele 1-8. Ce este mai bun Liceu sau Colegiu?
Mulțumesc.

Apropo, am întrat la Colegiul Tehnic Dimitrie Leonida.
Ce pareri aveți? Voi unde ați întrat? Va pup.

4 răspunsuri:
| NicuRO a răspuns:

Oricum am sa vreau sa ma transfer deoarece am intrat ff prost cu o medie acceptabilă. Sunt doar curios care e diferența din Liceu și Colegiu.
Apropo, ce pareri aveti și de Liceul Teoretic Decebal din București? Acolo mi-aș dori sa ma transfer, la filo.
Mulțumesc mult pentru răspunsuri.

| GeorgeBerbec a răspuns:

Colegiul are mai multi elevi, aceasta este singura diferenta

| marinescub701 a răspuns:

Pai nu conteaza prea mult, un colegiu are in general si alte clase in afara de cele de liceu, nu sunt prea multe diferente. Poti sa te orientezi dupa nota de admitere si rezultatele la bac daca vrei sa stii care e cel mai bun

| catallinuta a răspuns:

Si eu sunt boboc la dimitrie leonida. am fost azi la liceu si mi se pare ok. priveliștea la arena e frumoasa doar clădirea e in renovare ceea ce e cam naspa