| Anderi0102 a întrebat:

Salutare, am și eu o nelămurire, dacă sunt la profesionala și dau seralul și iau și bacalaureatul mai pot intra in Jandarmerie sau Poliție sau trebuie neapărat 4 ani de liceu?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este obligatoriu sa ai terminat liceul ca numai asa poti sustine BAC-ul.

In cazul tau trebuie sa faci 13 ani de liceu, fiindca la seral este obligatoriu 1 an mai mult, iar BAC-ul se poate sustine numai dupa terminarea unui liceu.

| bbypm3 a răspuns:

Din cate stiu trebuie să continui dupa profesională un an de liceu ca sa iti poți da bacul, dar cel mai sigur poți intra pe site-urile educaționale sau sa intrebi un prof