| AdelinAdd a întrebat:

Salutare! As dori sa dau bacul anul acesta, dar am o dilema. Am dat bacul de mai multe ori in anii precedenti. Sa spunem ca in 2018 am luat 5.20 mate, dar in 2019 am luat 4.1. As putea alege ca anul acesta sa mi se recunoasca rezultatele din 2018 si sa dau la alta materie ca sa compenseze, sau se recunosc doar rezultatele din ultima sesiune la care am participat si trebuie sa dau iar mate ca sa trec de 5? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poti selecta sa dai doar la materiile la care nu ai avut nota de trecere, dar trebuie sa fie numai din ultimul an cand ai dat BAC-ul, adica din 2019.
Daca ai luat la romana 5 si la mate 4 poti face cerere de sustinut examneul de BAC numai la matematica, cu mentiunea sa se pastreze notele de la lb.romana, obtinuta la examenul sustinut in 2019.

1 răspuns:
| Celcestietot a răspuns:

Vorbeste cu secretara. Bafta!