| krewooo a întrebat:

Astazi am dat examenul la drept constitutional. Examenul a constat in 15 grile de tip deschis ( cu 1/2/3 sau niciun raspuns ). Baremul presupun eu ca ar fi 0.6 pe grila in conditiile in care 1 pct este din oficiu. Teoretic, pentru promovare ar trebui 6 grile? Ar fi nota 4.6. Pentru 7 grile, nota ar fi 5.2. Intrebarea mea este : daca iau 4.6 ( alea 6 grile corecte ), nota se rotunjeste sau o sa iau restanta? Multumesc!

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Se rotunjeste, asa ar fi normal!
Ce e peste 50 de sutimi la nota e al tau, ce e sub 50 de sutimi e al profesorului. tongue

| francut a răspuns:

Examen tip grila si nu esti in stare sa-l treci? Ce fel de jurist vei fi? Cum a spus @UsualBoy mai bine renunta.

| theillusoryman a răspuns:

Norocosule! Si eu am dat examen la drept constituțional dar a fost mult mai complex decât al tău.

| UsualBoy a răspuns:

Dacă la disciplinele de bază ai dubii pentru un amârât de 5...Lasă-te, nu e de tine!