| radutzu23 a întrebat:

Salutare. Când se strânge consiliul profesoral și se discuta despre persoana/persoanele care sunt în prag de repetentie, pe lângă motivul absentelor/ ( excepție)corigente la cel puțin 3 materii, cumva se si decid intre ei? Ma refer daca "votează" :eu propun/ma abțin/ nu.
Aveți idee?
Doresc răspunsul unui cadru didactic sau al unei persoane care cunoaște foarte bine chestiunea.
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se voteaza asa pentru nota la purtare. (nu daca e legat de absente)
Repetent ramai in functie de note si de absente, nu voteaza nimeni.

| AleixD a răspuns:

Daca esti corigent asa esti cu sau fara aprobarea lor, daca esti repetent esti repetent cu sau fara aprobarea lor. Daca ai peste 10 absente ti se scade media cu sau fara aprobarea lor.
E au treaba doar daca vreun profesor iti propune nota scazuta la purtare, atunci profesorii care iti predau decid daca sunt de acord sa ti se scada sau daca nu sunt de acord sau la exmatriculare(din clasa a 11-a)

| State_Liliana_1987 a răspuns:

Bună! Votăm doar referitor la scăderea notei la purtare.
O seară bună!