| giugiumanu a întrebat:

Salutare.de ce cand joc samp sau tonny hawkmi se blocheaza imaginea si nu mai pot sa umblu deloc pe desktop si trebiue sa restartez
va rog spuneti-mi crying! va raman dator!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Procesorul e de vina, se incalzeste prea tare din cauza ca: ori nu face fata jocului (e prea mic), ori e plin de praf radiatorul de pe el si nu se face racirea cum trebuie.Mai exista varianta sa ai virusi (dar nu prea cred) sau sa faca asa de la placa video(dar de obicei cand e de placa video se albeste ecranul sau se innegreste dar nu se blocheza PC-ul).

3 răspunsuri:
| soare a răspuns:

Virusi ca am patit si eu ce sistem de operare ai?

| ReusxD a răspuns:

Înainte ai mai jucat acel joc şi calculatorul mergea bine?

1. Drivere(lipsa driverelor mai exact).
Verifică dacă ai driverele instalate(te duci în my computer, click dreapta pe spaţiul alb, properties, în partea stângă dai pe Device manager, aici verifici dacă îţi lipsesc drivere).

2. Virusi.
Scanează calculatorul cu un antivirus actualizat.

3. Ruleaza prea multe programe, dacă ai antivirus, atunci opreştel când joci.

Şi să trec la subiect, îţi îngheaţă imaginea pentru că nu ai suficienţi rami, iar dacă imaginea se mişcă în reluare, atunci este din cauza procesorului.

| 12345ok a răspuns:

Ai plugnuri celo mod?