| HayateRA a întrebat:

Salutare! Eu sunt în clasa a 8-a și îmi doresc enorm de mult să intru la liceul de arte plastice Nicolae Tonitza din București. Vreau să aflu care e media de admitere la acest liceu de la EN laughing Stiu ca trebuie sa dau probe de aptitudini (desen, pictură/modelaj). Nu-mi pot imagina viața dacă nu intru aici si nu accept alt liceu/colegiu. Cum aș putea intra garantat? Dacă sunt pe aici persoane care sunt sau au fost la Tonitza, va rog sa-mi raspundă.

1 răspuns:
| Suntbaiat123456789 a răspuns:

Dacă ești în regulă cu matematica și cu româna nu ar trebui să ai probleme la EN. Medie de admitere este peste 9.