| Tranca_Costi_1990 a întrebat:

Salutare,îmi doresc să mă înscriu la o facultate dar m-am plafonat la ales, lucrez de la 14 ani cu oamenii in job-uri simple: ospatar/barman,consilier in vanzari si mă gandesc să răman in ramura aceasta si as dori in resurse umane ori in management, păreri si sfaturi, multumesc frumos de atentie si o zi frumoasă vă doresc.

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Optează pe ceea ce îți place ție și nu te lăsa influențat de cei din jur. Daca ai căpătat oarecare experiență în toți acești ani in joburile avute și ți-a plăcut ceva din ele, mergi pe ceea ce te atrage mai mult.
Succes!

| Simpatic a răspuns:

Management

suntserios
| suntserios a răspuns:

Turism, de ce nu?

| ioana748 a răspuns:

Facultatea de sociologie si apoi un master in HR Management.
Cu experiență si hartii la mana ai sanse spre o cariera frumoasa.
Mult succes,

| mODIN a răspuns:

Management nu-ți recomand, pentru că e un domeniu unde diploma nu te ajuta mai deloc. Dintre unu care a studiat trei ani management și unu care a lucrat trei ani că manager, chiar și la ceva foarte mic, gen un magazin de haine de doi lei, angajatorii îl aleg mereu pe al doilea.

Cum a mai zis cineva aici, nici turismul nu e o opțiune neapărat rea. Iar de resurse umane e mereu nevoie. Ai putea lua în considerare și ceva in zona de 'afaceri internationale', mai ales daca in programa va fi și legislație europeană sau daca te vor învăța cum să depui cereri pentru fonduri europene și din astea.

| LaviniuA a răspuns:

La ase sunt facultati precum comert si marketing.