| Zanisoara a întrebat:

Salutare,imi place mult desenul si sunt in clasa 6.Ma gandesc cand o sa fiu in clasa 8 la ce liceu voi merge.Intrebarea este:Exista licee pentru arta? Gen as vrea sa ma fac profesoara de desen, ma refer la liceu, adica dupa clasa 8.

Răspuns Câştigător
| EMike a răspuns:

happy Depinde si de modul in care desenezi. Mai ai timp destul sa te razgandesti si te gandesti ce vrei sa urmezi. Sfatul meu, daca esti mai tehnica si iti plac formele pline, mergi pe mate-info, inveti o gramada de lucruri pe care le poti aplica in viitor pe arhitectura moderna, design si variatie, daca esti o fire mai ...senzitiva, care se bazeaza pe simturi, mergi la liceul de arta. Exista intr-adevar licee de arta, acum nu stiu din ce oras esti tu. La mine in oras exista. Succes si spor la desenat!

7 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Exista, liceul de arte happy.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Toniţa.
Pe curând!

| GigiMenta a răspuns:

Exista licee de arta, nu stiu daca in fiecare oras, doar ca trebuie sa d'ai in plus doua examene.

| Alyforyou a răspuns:

Da,exista.
Ex:Nicolae Tonitza.
Trebuie sa dai doua probe ca sa poti sa intrii.Din cate stiu se intra cu media 7 sau 7.50

| RoyalPurplePain a răspuns:

Desigur,exista licee pentru arta.Dar tare as vrea sa vad cum desenezi.Depinde foarte mult, sa stii.Cine stie, poate o sa devii arhitect sau creator de moda, cine stie...