| Mariusica369 a întrebat:

Salutare. la permutari sigma la puterea 11 este acelasi lucru cu sigma la puterea -11? ..problema mea suna cam asa: sigma la puterea 11 * x = tau la putera 110. am aflat cat este sigmla la putereea 11 si tau la 110. dar este o ecuatie unde x=sigma la -11*tau la 110..si nu stiu daca "sigmele" sunt la fel in ambele situatii. Sper ca m-am facut inteleslaughing

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta aici sper ca te ajuta http://ro.scribd.com/doc/47619994/Permutari#scribd

| LucianStroe a răspuns:

Beton, n-am inteles o boaba...

| StefiM a răspuns:

Da, sunt la fel sigma la -11 cu sigma la 11