| Titi123688 a întrebat:

Salutare mă bate gândul să mă înscriu la un curs de tehnician maseur (de fapt m-am înscris deja) dar oare o să mă ajute la ceva pe viitor? Adică am văzut pe net că maseurii au salarii minime pe economie oare merită? Sau ar trebui să mă orientez spre o facultate la buget cum ar de învățători, inginerie electrica, drept, academiei de poliție etc? Am avut o medie destul de mare la bacalaureat 7.50 Ce părere aveți? Va rog frumos sa mă ajutați deoarece nu am mai avut vreun job până acum dau funda

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca merita, doar este o munca cinstita, pe care o castigi facand masaje.
In ce priveste media 7.50 de la BAC nu-i deloc o medie mare, dimpotriva, este micuta, si la multe facultati nu poti intra cu media asta, poate agricultura sau constructii, dar nu la inginerie si alte academii.

| Titi123688 explică (pentru Violleta2022):

7.50 eu zic că este mare sa iei nota 7 la matematica și 7.25 la biologie fără nici un fel de pregătire este totuși ceva unii dintre colegii mei și făcut pregătire din clasa a 11 și nu au luat bacul

| Violleta2022 a răspuns (pentru Titi123688):

Nu are importanta ce crezi sau zici tu, ca-n realitate la faultatile bune se intra cu medii de peste 8.50.