| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, rezultatele tuturor elevilor de la simularea pentru bacalaureat (a XI-a) se posteaza pe edu sau depinde si daca liceul permite asta? De asemenea si pentru bacalaureat. (A XII-A)

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Rezultatele de la bac se afiseaza obligatoriu pe edu dar pentru cateva saptamani, apoi vor fi secrete (datorita unei legi nou aparute). La simulare din cate stiu eu nu se afiseaza, nu ar avea rost fiind doar o simulare, dar cine stie ce idei ii mai vine ministrului. Dar fiecare liceu poate alege daca vrea sa le publice pe site-ul lui, pe Facebook etc. dar asta nu are legatura cu edu.ro

| anonim_4396 explică (pentru Furnicuta000):

Înțeleg, dar simularea din a 11-a nu o sa fie postată, nu? (Gandindu-ne ca nu se schimba nimic față de acum)

| Furnicuta000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nici nu cred ca isi vor bate vreodata capul sa adune toate rezultatele din tara de la simulari si sa stea sa le incarce pe edu. Cum am spus, e inutil fiind vorba de o simulare.

| Salontanul a răspuns (pentru Furnicuta000):

Sunt atat de secrete rezultatele la Bacalaureat (Nu "bac"! Limba romana fir-ar a dracului!) ca le gasesti si pe alea din 2004. "Nu te mai da desteapta pe aici!"

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Salontanul):

Dupa ce le gasesti pe cele din ultimii ani pune te rog link aici.
Si da, pot sa spun bac, nu e nicio greseala, e prescurtare happy

| Salontanul a răspuns (pentru Furnicuta000):

Ai dretate! Au fost sterse! Dar "bac" nu se scrie nicaieri unde se respecta limba romana.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Salontanul):

Esti culmea sincer laughing
Ce e gresit la bac? Uite mi-e lene sa scriu tot cuvantul si scriu prescurtat.

| Salontanul a răspuns (pentru Furnicuta000):

"bac" (mai ales scris cu litera mica) inseamna altceva. Citeste DOOMR!

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Salontanul):

Cred ca tu dormi cu el sub perna. Nu ai gasit de ce sa te legi laughing

| Salontanul a răspuns (pentru Furnicuta000):

Nu! Am vrut sa-ti arat ce inseamna sa te legi de cineva, aiurea! Data urmatoare te blochez ca zice o vorba din batrani sa nu-l bagi pe unul in seama ca te trezesti cu el in discutie.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Salontanul):

Aiurea? Esti amuzant. Se pare ca ai si reputatie pe aici, nu numai eu am observat atitudinea ta. Da-mi ignore ca nu imi faci nicio favoare daca spui ca nu ma blochezi acum laughing si ghici ce, nu poti sa ma blochezi, tot o sa iti vad raspunsurile in continuare

13 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Stai liniștit(ă) că nu se afișează online. happy
Unele licee afiseaza rezultatele (doar temporar) la avizierul liceului.
Iar in alte licee, profesorii de la clasa spun notele in cadrul orei respective.

| ady18 a răspuns:

Dar cand sunt simulariile de clasa a xi a? Ca nu ne a zis nimeni nimic

| floresdemayo a răspuns (pentru ady18):

Vor fi în martie. Nu a fost anunțată data.