| Black_Being_1991 a întrebat:

Salutare... Stie careva o metoda usoara sau cum pot invata limba germana mult mai usor?

Răspuns Câştigător
| FaraNumePls a răspuns:

Ia-ți pe telefon aplicația "Duolingo".
Mai poți face mici jocuri prin biletele.
Poți încerca să găsești pe cineva (pe net) care să vorbească limba germană și să încerci să vorbești cu el sau daca ști pe cineva in carne și oase adică pe care îl vezi cam in fiecare zi e super. Fă-ti un fel de orar, in el o sa fie o data si o lecție sau o serie de cuvinte. Și încerca să faci o legătură între ele. Funda?

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Nu există nici o metodă de a învăța o limbă străină "mult mai ușor". Nu are cum să existe. Creierul poate asimila un volum finit de informație într-un interval de timp. Învățarea unei limbi străine presupune reținerea unui volum mare de cuvinte și a unor reguli gramaticale, și nu există "scurtături"

Există metode mai bune și metode mai proaste, dar niciuna nu este atât de ușoară cum vrei tu.