| Streithstar22 a întrebat:

Salutare, stie cineva data in care se incep inscrierile pentru bacalaureat 2020?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca primul examen de BAC este in 9 iunie, banuiesc ca inscrierile incep de spatamana viitoare, fiindca mai sunt 2 saptamani doar, pana la examen.

"Bacalaureat 2020. În acest an probele orale la BAC 2020 nu vor mai avea loc în timpul anului școlar, ci în timpul sesiunii de examene.
Ministerul Educației a decis ca examenul de Bacalaureat 2020 să înceapă pe 9 iunie."
sursa:
https://stirileprotv.ro/......u-bac.html