| wope a întrebat:

Salutare, stie cineva o facultate de it de facut la distanta prin care treci "ca prin apa"? Mentionez ca invat deja singur de ceva timp, dar vremurile in care te angajai fara facultate au cam apus si daca tot fac efortul de a invata zilnic pe langa job, as vrea sa stiu ca nu e timp pierdut intr-un final

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Facultati prin care treci "ca prin apa" nu exita, in special in IT, poate daca te-ai nascut geniu, deoarece IT care este o ramura atat de "larga" ca nimeni nu poate stii totul, tehnologia avansand zilnic, extrem de rapid.
In nici un caz cineva care invata singur acasa nu va ajunge niciodata la nivelul unuia cu facultate, sau cu experinta in domeniu.

| KovacsB a răspuns:

Stiu de cateva persoane care fac matematica la buget la unibuc, sunt inscrisi si la CTI cat si la ASE.
Prezenta nu prea este obligatorie la astea, te poti duce doar la examene.
Depinde doar de tine.