| anonim_4396 a întrebat:

Salutare! Sunt în clasa a XI-a și mă gândeam să mă orientez într-o carieră în domeniul intelligence. Știu că o să dau admitere la Academia Națională de Informații Mihai Viteazul din București, bineînțeles, dar nu știu dacă se mai dă probă la cultură generală, la testul cu întrebări cu mai multe variante de răspuns. Mă puteți ajuta cu informația asta, vă rog? Am tot citit documente cu metodologia de admitere din anii trecuți, dar nu a fost precizată proba aceasta, dar știu că înainte se dădea.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista colegiu de informatii, este Academia Nationala de Informatii si intri la aceasta dupa ce ai obtinut diploma de bacalaureat, ai fost recrutat si ai reusit la admitere.
Pentru admitere gasesti cele mai bune si sigure informatii pe site-ul oficial in Admiterea 2021.

| fyp a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu trebuie să fii recrutat de nimenihappy Doar admis, dar eu nu întrebam neapărat de proces happy