| Calaian a întrebat:

Salutare.
Sunt interesat sa fac facultatea de inginerie chimica și modulul pshihopedagogic dar nu știu ce materie as putea preda. Se poate preda chimica la liceu/scoala generala sau și o alta materie ( matematica)?

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Poti sa predai doar la gimnaziu si la licee cu profil tehnic. Poti preda chimie si module bazate pe chimie

| Yurisa a răspuns:

Da, chimie

| Whitte a răspuns:

Da, se poate preda chimie.
O a doua materie, fara sa ai facultate in domeniu, poate ca suplinitor in scolile unde e lipsa de cadre didactice. Nu stiu sigur.