Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa dau proba la actorie(sper ca nu e prea tarziu la aceasta varsta), dar am nevoie de o poezie pe care sa o interpretez... aveti cateva idei? Vreau o poezie pentru varsta mea, tot caut, dar nu gasesc. Astept sugestii big grin.

2 răspunsuri:
| anonima40 a răspuns:

Incearca o poveste de dragoste de-a lui Mihai Eminescu sau una de singuratate de George Bacovia. astea ar cam fi potrivite pentru varsta tawinking sper ca te-am ajutat :*

| TheTimeKiller a răspuns (pentru anonima40):

Mihai Eminescu e prea cunoscut, vreau ceva diferit...o sa incerc cu bacovia, ceva de dragoste. Iti multumesc!