| Nitzulitza a întrebat:

...Am 18 ani si iubesc sa citesc, citesc din diferite genuri.Ce carti imi propuneti? Care sunt cartile care le recititi si de fiecare data ramineti impresionati? Ce carti imi propuneti de nota 10 si care merita sa fie citite?

4 răspunsuri:
| wild04 a răspuns:

Aventurile lui Sherlock Holmes.
Trilogia Millennium:Barbati care urasc femeile, Fata care s-a jucat cu focul, Castelul din nori s-a sfaramt.
Moarte pe nil. Crima din orient expres. 10 negri mititei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Uită-te pe aici, dacă vrei http://www.lecturirecenzate.ro/2012/07/10/cultura-generala-lecturi/

| Cromasston a răspuns:

Decameronul, Aventurile lui Sherlock Holmes, Memoriile lui Sherlock Holmes, Romeo si Julieta, Mandrie si Prejudecata, Adam si Eva...etc

| Mirela77 a răspuns:

Am citit recent verisoara bette de balzac si e foarte bunadesigur daca iti plac autorii realisti.
Si am recitit jane eyre dupa foarte mult timp si o consider in continuare de nota10.