| emipenet a întrebat:

Salutare TPU! Am cateva intrebari, la o facultate de filosofie, cum sunt examenele?

Sunt grele?

Imi puteți da un model de examen?

Cum e, mai exact, la o facultate de filosofie?

dau funda!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vrei să te faci prof/profă?
Te duci, că asta vrei indiferent de modelul de examen (de fapt nici nu există așa ceva)

nu vrei prof/profă? mai gândește-te odată dacă facultatea asta o vrei!

| LPCTSTR a răspuns:

Nu exista model de examen ca inveti vreo 5-6 materii pe semestru, deci peste 30 de materii invatate pe parcursul a 3 ani, fiecare cu proful si metodologia sa de examinare.
Deci nu exista model de examen standard.
Uite planul de invatamant al facultatii de filosofie de la UAIC, ca sa-ti faci o idee: https://www.fssp.uaic.ro/departamente/filosofie/specializari-licenta