| b1l0v a întrebat:

Am decis sa scriu aici, in speranta ca cineva ma va ajuta.Nu pot sa inteleg matematica si fizica,oricat as incerca,am ramas corigent la fizica cu nota 3, iar pe semestrul al 2 lea am nota 4 si 2, nu mai am sanse sa trec,tinand cont ca avem o profesoara foarte rea si nu da note peste 6, iar la matematica nu ma descurc prea bine,pot invata orice teorie,formule,dar nu stiu sa aplic,si nu mai stiu ce sa fac,pot invata la orice altceva, dar pe acestea 2 nu le inteleg chiar deloc.Va rog frumos, daca aveti vreun sfat pentru mine...

4 răspunsuri:
| pufuletziii a răspuns:

Poti sa iei meditatii. Asta te va ajuta, dar trebuie sa te straduiesti la maxim ca sa iti scoti media.big grin O sa fi mandru de tine la sfarsit. Poti ruga chiar si un coleg care se pricepe mai bine sa te ajute. Bafta!

| disa a răspuns:

Daca chiar nu te descurci si nu vrei sa urmezi o facultate la care se cere admitere pe baza de mate, fizica si ce nu mai intelegi tu, transfera-te la filologie ( daca esti la liceu) iar pe masura ce trece timpul si ajungi la concluzia ca vrei la o facultate la care va trebui sa dai admitere dintr-una sau mai multe din materiile la care nu te descurci, apuca-te serios de invatat din timp sau incearca sa faci pregatire...

| quantshop a răspuns:

Pai spre exemplu ai putea urmari lectiile video pe https://www.youtube.com/user/RezolvariMatematica

| elenicaelenutzaelena a răspuns:

Buna! Poate ar trebui sa te duci la pregatire fiindca acolo iti explica si poate intelegi. Bafta!