| bsb a întrebat:

Am si eu o mica intrebare, curiozitate ...sau nu stiu cum sa o numesc. De vreo 4, 5 ani sunt putin mai mult decat obsedat despre cultura Egipteana. Am citit tot ce am gasit in doua biblioteci si mai mult. Si ma uimeste cultura lor. EXISTA vreun utilizator TPU care adora cultura egipteana? Sau sunt eu prea obsedat...

2 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Intra pe site-ul asta si gasesti o multime de documentare interesante despre Egiptul Antic :
http://documentare.digitalarena.ro/tag/misterele-unei-mari-civilizatii/
daca esti asa de pasionat, atunci vizionare placuta!

| carminaburana43 a răspuns:

Nu esti prea obsedat sau daca esti bravo tie.Numai daca duci ceva la o asemenea pasiune cum il duci tu poti reusi lucruri mari in viata. Daca faci ceva doar caldut sau superficial nu ajugi departe.Nici eu nu am ajuns prea departe pentru ca toate mi-au placut si din nimic nu am facut o pasiune extrema deci nici nu am ajuns prea departe.M-am multumit sa am servici o familie doi copii frumosi dar nu am ajuns specialista in nici un domeniu.Omul in viata asta daca vrea sa ajunga departe trebuie sa se dedice trup si suflet acelui ceva si tu esti pe calea cea buna iti doresc succes poate daca te tii tot asa vei fi cel mai renumit egiptolog al Romaniei ceea ce iti doresc din suflet daca si tu iti doresti acest lucru.Sa auzim de bine!