| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, TPU! Cand cineva face misto de voi, sau cand va injura voi ce faceti? Eu ii ignor, ii tratez cu indiferenta, dar m-am cam saturat, ma simt cam prost. Adica ala se simte smecher si eu ca prostu stau si nu ii zic nimic.
Astept sfaturile voastre.

5 răspunsuri:
| Silkin_Ana_1995 a răspuns:

La mine este aceeasi problema. Incearca sa zici: cine zice acela este ca magarul din poveste. ok, e prea copilaros. Fa cunostinta cu informatii jignitoare, fara prostii, acestea mai mult jignesc ca cele cu prostii. Insa nu iti recomand sa folosesti aceasta metoda. Daca te numeste, zi-i iti seaman tie. Cea mai buna varianta este sa-i zici totul ce crezi despre el, dintr-o rasuflare, iar apoi sa pleci. pentru a nu te gresi, creaza-ti scenariul in cap despre ce sa-i zici. Il vei lasa cu gura cascata, pentru ca niciodata nu i-ai zis nimic inapoi. Ultima varianta cred ca este cea mai eficienta, poate un mic timp nu se va anina de tine, dar daca ii zici cu un ton ridicat si aratind ce o sa-i faci, cred ca nu se va mai anina de tine. Sper ca te-am ajutat. happy

| UnBroken2016 a răspuns:

Daca injura sau chestii de genul nu fac nimic. Totul se schima daca pune mana pe mine. Rareori m-a suparat unul care ma injura. Dau de tampiti de genul in fiecare zi. Dar majoritatea sunt doar gura de ei. Injuratul, arma prostului.

| PsychoMaryaSUKKUBUS a răspuns:

Este bine sa ii ignori si sa ii tratezi cu indiferenta... Dar cand ajungi la capatul rabdari, fa-i sa creada ca esti nebun. Daca porti curea scoate-o si incepe sa urli la el lovind inspre el. Sau poti proceda la fel cu orice obiect care poate provoca durere.
Eu sunt fata, prefer genul sadic. Eu le zambesc cu toti dinti, (zambetul meu de persoana scapata de la nebuni) si le pun intrebari cum ar fi "Te simti frustrat? Esti? Ce ai zice daca in loc sa te ignor, ti-as suci gatul... Stii bine ca nu arati ca esti mai smecher daca ma iei la misto. Arati doar ca esti o persoana care mai incolo se va sinucide. Cu comportamentul asta nu arati ca esti tare, ci doar un fraier care nu a simtit ca are parinti. Esti sigur ca femeia caruia ii spui mama, nu e de fapt mama ta naturala? Tu cred ca trebuia sa fi mort demult dar mama ta nu a avut bani de avort. Imi e foarte, foarte mila de tine. Cu fata care o ai tu, mi-ar fi rusine sa ma nasc... E trist sa vad cate persoane bune de sacrificat avem pe lume. Si stii ce? Faci parte din acel grup de persoane carora ar trebui sa li se taie pielea de pe ei, si sa li se manance organele. Bat pariu ca organul tau gential ti-a fost scurtat la nastere... Daca vrei sa te iei de cineva, incearca sa nu mai pari prost in fata acelei persoane...desi iti sta bine... " ETC.

| Dem0N a răspuns:

Ignora... Daca se ajunge la violenta rasplateste-i cu violenta. bye

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un om inteligent ingnora. ingnora si cand nu mai suporti, fii calm si aplica-i un pumn cu toata forta sub barba astfel incat sa fie foarte surprins de ce ai facut. In continuare ramai la fel de indiferent.