| nican12 a întrebat:

Salutare,TPU! Cum este chimia in clasa a7 -a? Eu vin clasa a 7-a si vreau sa stiu! Care sunt elementele de baza? Este mai usoara decat matematica si fizica? Pe ce se bazeaza? Voua va place?
Dau funda pentru cel mai complex raspuns!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi ce se învaţă la Chimia de clasa a 7-a în Programa ( în vigoare ) de la linkul :
http://programe.ise.ro/......VIII-a.pdf

Toate cele bune!

1 răspuns:
| Tudormatei a răspuns:

Nu e nici mai usoara, nici mai grea.In a 7-a la chimie o sa te folosesti mai mult de matematica. Elementul de baza ar fi..sa stii tabelul periodic, depinde ce intelegi tu prin element de baza.Degeaba stii sa descompui niste substante daca nici nu stii cum se numesc, zic.