| SophieLoVeKorea a întrebat:

M-a rugat o prietena sa pun o intrebare: Am o mare dilema. Sunt la profil mate-info. Nu a fost ce mi-am dorit de aceea nu mi-am batut capul cu mate chimie fizica.Problema sta in felul urmatorricat as vrea nu ma pot reprofila pe o facultate de uman pentru ca nu am timp.Singurele facultati ar fi ASE-ul sau FAIMA de la Politehnica. Vreau neaparat la Bucuresti.Ce ma sfatuiti?(mentionez ca sunt din Constanta si vreau sa plec de aici rapid).

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca ai bani, poti merge oriunde doresti. Personal, as alege ASE-ul.

| TheAndrutza09 a răspuns:

Poți să încerci la comunicare și relații publice, dacă îți plac limbile străine poți să încerci la litere ( o limbă cunoscută deja + una de la 0 ) sunt o grămadă de posibilități, depinde acum ce îți place și la ce te pricepi.

| ElenaSA a răspuns:

Alege ASE-ul; sunt multe specializari si sigur se gaseste una potrivita si pentru ea. Politehnica e o facultate grea si este mai putin potrivita pentru o fata.

| dinhoo a răspuns:

Nu alege ASE-ul. Sunt diplome de someri. E plina criza mondiala inca. Crezi ca mai avem nevoie de alti analisti financiari sau bancheri? Da in Agronomie. Se intra foarte usor. Si ai deschideri mult mai mari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu inteleg de ce nu poti alege alta facultate? ai toate posibilitatile...

| bittersweetgirl a răspuns:

Alege FAIMA. E intr-adevar mai greu la Poli dar merita. Tara e plina de ASE-isti si nu mai cauta nimeni asa ceva. Sunti putini care termina Politehnica, pe cand toata lumea termina ASE. Dupa ce faci Poli, te angajezi mult mai rapid si pe bani mai multi decat dupa ase. Plus, la ASE trebuie sa faci si master ca sa te angajezi dupa, daca iti iei licenta la Poli, iti e suficient.