| AlexRoKilla a întrebat:

Mai am 3 zile la dispozitie sa ma decid ce facultate sa urmez... ( sunt genul care lasa totul pe ultima suta de metri ) si as avea nevoie de niste sfaturi. Sunt din Suceava, si am terminat liceul la profilul Comert ( media 7, 48 la BAC ). Oscilez intre ECTS ( Economia comertului, turismului si serviciilor ) si Calculatoare, aici in Suceava ( http://www.usv.ro/ ).

La ECTS a fost sora mea acum vreo 5 ani, tin minte ca avea niste dosare de cateva sute de foi si ma punea sa o tot ascult...

La Calculatoare nu am pe nimeni care sa imi spuna cum e / cum a fost, etc.Eu as vrea sa am un viitor in domeniul calculatoarelor pentru ca asta imi place, in timpul liber lucrez la o aplicatie pentru telefoanele mobile ( in Java ). Am vazut ca in primul an o sa am Fizica, eu am facut doar in clasa a 9-a si a 10-a si am uitat cam tot.

Ce ziceti? ECTS, Calculatoare, alte sugestii?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

ECTS... și Serviciilor. IT face toată lumea acum, dar experți dincolo sunt puțini.