| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Salutare TPU, mi-am facut un test IQ si mi-a dat un rezultat de 103 prima data si 106 a doua oara, treaba e ca vreau sa stiu daca sunt retardat sau handicapat. Nu stiu daca testele astea IQ sunt bune sau nu, dar vreau sa stiu care este scorul sau estimarea intre retardat, prost, normal, aproape geniu si geniu, daca ma ajutati ofer funda.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ai o sută și trei inseamnă că ai inteligența vârstei tale deci nici geniu nici retard. Normal ca și ceilalți 999 la mie

| Fatamuntilor a răspuns:

Testele facute pe net nu prea au relevanta,
Daca vrei sa iti afli valoarea IQ mergi la un cabinet autorizat.Intrebi medicul de familiesa iti dea trimitere. Exista cabinete care lucreza cu Casa de sanatate!
In tot cazul daca asta este valorea NU este retardat, te afli la medie, cum multi romani.

| WaterDrop a răspuns:

Te minte intr-un mod barbar acel test IQ pe care l`ai facut, "s-au" trebuie sa il refaci iar, si iar, si iar, pana ajungi la o valoare sub 50.Nu te da batut, vei reusi!

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru WaterDrop):

Sa il refac iar si iar pana ajung la o varoare de sub 50 de puncte adica rezultatul e de fapt opusul a ceia ce credeam eu ca e mai mult de 80 de puncte deci cu alte cuvinte sunt eu slab in gandire s-au nu am stiut cum sa procedez, ori nu mi-am dat seama.