| Mehico a întrebat:

Sunt clasa a X si ma bate gandul sa dau la facultatea de medicina.Problema este urmatoare, eu ma descurc foarte bine cu biologia, imi place foarte mult am fost si olimpic dar in schimb cu chimia sunt aproape la pamant nu imi place dar nici nu ma descurc.As putea da la facultatea de medicina, credeti ca m-as putea descurca daca am probleme cu chimia?

Răspuns Câştigător
| Mada4ghn a răspuns:

Paaaaai...sincer nu te-ai descurca! daca vrei sa intri pune mana pe invatat si incearca sa vorbesti cu cineva sa te ajute la chimie.Este adevarat ca in mare masura iti trebuie biologia dar si chimia. Asa ca daca vrei sa intri pune-te pe invatat.big grin

2 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Daca iti place medicina nu vad de ce sa te opreasca o chimie.o rezolvi tu pe parcurs si pe aia happy
fa ce iti place si ce crezi ca iti va placea ca meserie sa faci.
restul se invata.
multa bafta happy

| lulu_8735 a răspuns:

Pai din cate stiu eu la admitere(sau examen dai ceva oricum ca sa intrii) iti trebuie si chimie. Te-ai putea descurca daca pui mana si inveti chimia, cel putin teoria, si o sa fie bine. Dar iti trebuiehappyhappyhappy