| TheLastLemon a întrebat:

Sunt clasa a XII-a profil real.
Am ales să dau bacul la biologie clasele 9-10, am nevoie doar de medie și mi se pare cel mai accesibil.
Fac pregătire la oră,dar nu prea am de pe ce învăța,tot iau de la colegi lecțiile pe telefon,le transcriu,dar mi se pare obositor.
Aș vrea dacă se poate un pdf,dacă există cu toată teoria,nici să nu fie ca în carte,să fie mai sintetic,dar să cuprindă tot ce trebuie, să nu mă trezesc cu ceva ce nu știu.
La probleme mă descurc.
Am găsit totuși aici https://ro.scribd.com/......5%9Fi-a-Xa
Vreau păreri.

1 răspuns:
| Nastia a răspuns:

Cel mai bine iti iei carti de pregatire la biologie pentru bac. Eu asa am facut la istorie si economie. Aveam 3 si imi faceam notite din ele la fiecare lectie. Iti alegi singur ce iti place, ce ti se pare interesant si folositor. Plus ca trebuie sa ai carte de teste. Cheia este organizarea. Rabdare, ca nu este cel mai greu examen din viata ta!