| Raul191r a întrebat:

Salutare tuturor! Daca ma las de facultate sa zicem dupa sfarsitul semestrului in care am stat la camin nu trebuie sa platesc caminul pana sfarsitul anului? Ca daca ma las in camera de 4 raman doar 3, dar costurile tot raman aceeasi.

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Acum am citit ca vrei sa te lasi dupa un semestru. In cazul asta platesti taxa la facultate pe tot anul (numai daca esti la taxa), te duci la camin sa-ti iei fisa de lichidare si o sa platesti doar luna curenta, adica doar perioada cat ai stat acolo, in niciun caz nu te pun sa platesti altceva.
Dar cum ziceam, anunta ca nu te mai duci pentru ca daca tu nu anunti ca te decazezi o sa figurezi in continuare acolo si o sa te taxeze in fiecare luna. Oricum procedurile astea ti le explica secretara

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu e problema ta cati au ramas in camera, e problema administratorului.
Tu daca te lasi acum de facultate dat fiind faptul ca nu a inceput facultatea, nu platesti nimic. Poate doar 100 lei sau ceva de genul cand te duci sa iti iei dosarul inapoi. Dar trebuie sa anunti ca te lasi ca unii se lasa si nu mai dau pe acolo 1 an si apoi se trezesc ca mai trebuie sa plateasca nu stiu ce. Nu sume mari, dar totusi.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Acum am citit ca vrei sa te lasi dupa un semestru. In cazul asta platesti taxa la facultate pe tot anul (numai daca esti la taxa), te duci la camin sa-ti iei fisa de lichidare si o sa platesti doar luna curenta, adica doar perioada cat ai stat acolo, in niciun caz nu te pun sa platesti altceva.
Dar cum ziceam, anunta ca nu te mai duci pentru ca daca tu nu anunti ca te decazezi o sa figurezi in continuare acolo si o sa te taxeze in fiecare luna. Oricum procedurile astea ti le explica secretara

| Cipi1212 a răspuns:

Camera de cămin se plătește lunar. Dacă renunți la a mai sta in camera de cămin plătești atunci când vrei să pleci.