| BonCoeur a întrebat:

Voi termina in scurt timp liceul cu profil "Stiinte ale naturii" (biologie-chimie) insa chiar habar nu am ce facultate sa aleg. M-am gandit intial la Asistent Farmaceut insa vreau ceva... tin sa precizez ca imi place foarte mult genetica si sa cercetez.Acord fundita+vot si mii de multumiri cu cele mai bune sugestii de facultati.

5 răspunsuri:
| BlackRose95 a răspuns:

Alege medicina. Acolo ai ce sa cercetezi pentru ca mereu afli lucruri interesante despre oameni, apar noi boli etc. Si plus de asta este si o meserie profitabila. Alege sectie de ginecologie sau chirurgie pentru ca toate femeile se duc o data si o data la ginecolog, iar oamenii fac adesea accidente si te poti confrunta cu tot felul de cazuri noi.

| gabytz18 a răspuns:

Kinetoterapie, protectia mediului, medicina veterinara, medic dentist... castigi al dracu de bine din meseria asta. Doamne fereste, sa mai fie fro reolta din asta cum e acum prin Bucuresti. ca sa pui la proteze de ti se ia laughing. Medicina dar in cadrul armatei. Chimist. Intereseaza-te in cadrul armatei ce variante mai ai. Gastronomie. Protectia consumatorului...

| deea_4985 a răspuns:

Atunci du-te la medicina, e un domeniu care mereu te pune la incercarea si e si foarte frumos.desi e mult de invatat daca chiar iti place sa cercetezi si sa afli cred ca asta ar fi domeniul ideal pentru pentru tine si profilul tau, si nu iti face griji medici au cele mai multe locuri in spitalele din strainatate big grin

| BonCoeur explică:

Multumesc mult ca ati raspuns la intrebare insa nu stiu...parca nu as sta 6 ani in tara sa pot sa termin facultatea de medicina. Vreau ceva care sa se termine in maximum 4 ani ca sa pot sa ma angajez repede.Ginecologie nu stiu ce succes o sa am eu ca doctor nu doctorita laughing

| alina1044 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa alegi madicina pentru ca vei intalni tot felul de chestii noi, mai ales ca ai facut liceu cu profil ''stinte ale naturi'' sau poti sa alegii medicina veterinara,stomatolog,ginecolog,chirurg, kineoterapeut, medic de familie etc.alege medicina ca castigi fff bine.