| Parale a întrebat:

Salutare, vreau si eu sa stiu in compartie cu Capulung si Breaza, ai voie cu laptop/telefon? Ai unde sa iesi in weekend? Cum sunt profesorii? Ai net? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Laptop si telefoane cu posibilitatea de inregistrare, nu. Ambele localitati sunt mici. Acolo se iese in invoire pe perioada limitata. Poti sa mergi acasa daca ajungi in timp util. Profesorii sunt mai severi ca in liceele civile. Programul il stiu de la un elev pentru ca eu nu mai am tangenta de mult: "6 desteptarea pana la 6 jumate se face inviorare afara apoi se urca iarasi sus in companie si ne spalam aranjam paturile si ne luam uniforma.
pe la 6:50 trecem pe sectoare(fiecare ce a nimerit.eu am clasa de exemplu) si la 7 mergem la masa pana la 7 30
se canta imnul(prima strofa) se face inspectia de dimineata si apoi intrati la clase pentru cursuri
la 14:00 se termina orele si se face raportul...comandantul de companie va explica probleme, nereguli, etc.Se intra la masa si apoi timp liber de la 15:00 - 16:30 cand se intra la studiu la clasa 4 ore (sa ne facem temele). asta pana la 20:30 cand iesim afara ne adunam si mergem la masa
la 21:00 este apelul de seara (max 10 min daca faceti liniste) si apoi timp liber pana la 22:00 cand este stingerea
Cam asa in fiecare zi mai putin in weekend." Internet trebuie sa fie dar numai in locurile in care nu au acces elevii.